8. Juhil ja juhil on vahe

Ilmselt oleks kõige lihtsam kirjeldada ja võrrelda kahe gigantettevõtte (kahtlemata edukat ja oma eesmärgid saavutanud) juhti Steve Jobsi ja Bill Gatesi, aga see oleks ilmselt veidi igav ja ebaoriginaalne. Valisin võrdluseks hoopis Mark Zuckerbergi ja Kristel Kruustüki.

Mark Zuckerbergi juhtimisstiilist aimu andvaid artikleid leiab veebiavarustest kümneid kui mitte sadu. Ma arvan, et ta on hea kombinatsioon erinevatest juhitüüpidest – ta on nii juht, teavitaja/suhtleja, treener/juhendaja, mentor/õpetaja ja ka arengumootor. Mitmest Zuckerbergi juhtimist kirjeldavast artiklist jäi silma see, et ta suhtub kõigesse, mida teeb kirega ning ta tahab teha maailmast parem paiga. Ma arvan, et see teeb temast hea juhi (leader) – ta suudab teisedki kaasa tõmmata suuri tegusid tegema. See, et tema jaoks on okei, kui töötajad teda parandavad/juhendab, teeb temast eduka arengumootori – enda vigade tunnistamine ja nendele reageerimine ja enda parandamine on väga väärt omadused. Oskus valida alluvateks “õiged” inimesed ja kokku panna edukalt toimiv tiim nii, et töötajad on rõõmsad ja motiveeritud, on jällegi hea näide treeneri/juhendaja rollist. Ligikaudu 27 miljardilise käibe ja ligi 2 miljardilise kasutajate hulga juures võib ilmselt väita, et taoline juhtimisstiil on ennast ära tasunud.

Kristel Kruustüki (koos abikaasa Marko Kruustükiga) nimi ei vaja ilmselt IT-ringkondades (vähemalt Eestis) erilist tutvustamist. Õpingukorralduse ja erialatutvustuse aine raames käisid nad ka IT Kolledži esmakursuslastele esinemas ning jätsid nii endast kui ka oma ettevõttest väga vahva mulje. Mulle on Kristel jätnud väga härra Zuckerbergi sarnase mulje – ta armastab seda, mida teeb niiiiiii väga ning suhtub sellesse kirglikult. Selline sisemine põlemine näitab teda kindlasti arengumootorina ning ka juhina. Oskus ja soov komplekteerida hästi kokkusobiv meeskond, teeb Kristelist treeneri/juhendaja – ühest artiklist jäi silma, kui põhjaliku kadalipu Testliosse kandideerijad läbima peavad, aga ma usun, et see on vajalik, et leida just need õiged inimesed. Ma arvan, et Kristel on ka hea mentor/õpetaja – kuna ta on ise testijana töötanud ning aegajalt tegeleb sellega ettevõtte juhtimise kõrvalt praegugi, siis ta oskab kindlasti oma kogemusi ja teadmisi teistegagi jagada.

Igaks juhuks mainin ka, et ma pole kummagi juhi alluvuses töötanud ning mu arvamus on kujunenud meedias kajastatu põhjal ning võib olla täiesti mööda 🙂

Allikad:

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s